Články-other

Nejlepší APPlikace pro tvůj android!

15. dubna 2013 v 15:00 | Luvre
Nejlepší APPlikace pro tvůj android!
Snažila jsem se udělat krátký seznam aplikací, které mám teď v mobilu, a které podle mě jsou hodně dobré J. Baví mě, jsou funkční, a na Google Obchod Play jsou bez problému k dostání zadara.
Začnu od nejoblíbenějších :D
1. Pou
Tak tahle hra je opravdu velmi oblíbená. Na Obchodu Play je hezký ten pátek dokonce na první příčce nejstahovanějších bezplacených aplikací! Je na principu tamagotchi. Staráš se o svého Poua a sleduješ, jak roste. Můžeš sledovat ale i jiné Pouy, a hrát si s nimi, např. s Pouy tvých přátel. Dáváš mu najíst, staráš se o jeho hygienu a spánek ale hlavně- hraješ s ním hry, díky kterým dostáváš peníze a ty si za ně můžeš koupit třeba i nějaké oblečení pro Poua.
2. Facebook
Aplikace Facebook vám umožní i v mobilu dělat to, co byste chtěli dělat normálně na počítači. Je rychlá, příliš se nezasekává, a má přehledné zobrazení. Můžete sledovat, co dělají vaši přátelé, sdílet aktualizací fotky a videa, chatovat, zasílat SMS, hrát hry a používat oblíbené aplikace.3. Viber
Je to aplikace, která vám umožní zdarma volat a posílat SMS uživatelům, kteří mají také tuto aplikaci. Nevýhodou je, že musíte být připojeni k internetu. A když někomu voláte, který zrovna není připojený, tak vás ani aplikace neupozorní, že ten dotyčný to jednoduše NEMŮŽE zvednout, ale nechá vás vytáčet, a vytáčet.

4. Subway Surfers
Tak tahle hra je moje druhá nejoblíbenější :D . Neříkám, že nejpoužívanější, to bych jí jinak dala na druhé místo.
Jedná se o to, že váš ,,panáček" (toho si můžete vybrat dle libosti sami, avšak musíte mít dostatek žetonů) se právě dopouštěl výtržnictví, a to sprejování vlaku :D. Celá hra je o tom, jak utíká před chlápkem, který si zřejmě říká policista, nevím. Sbíráte při tom žetonky, za které si později můžete koupit nějaké ,,prkno", které když použijete, tak máte jistotu, že dokud ,,neškobrtnete", nic se vám nestane. Cestou sbíráte různé věci a vymoženosti (překvapení), které se potom projeví, buď už ve hře, nebo až hra skončí. Zábavné na této aplikaci je to, že se pravidelně aktualizuje, a po každé aktualizaci hrajete v novém prostředí.

5. Angry Birds
Není to tak dlouho, co v Tv běžela reklama na T-mobile, jak "cizí" lidé vystřelují nějaké chlupaté ,,cosi" z praku, a to se snaží ,,rozmáznout" všechno co uvidí. Přesně o téhle hře mluvím. Já mám v mobilu Angry Birds Rio, a řeknu vám, že dost mě vytáčí, když ten ,,pták" (kterého samozřejmě ovládám já :D) nesejme všechny ty opice, které si mi potom geběj za moji neúspěšnost. Hra je to dobrá, ale nemyslím si, že je nějak poutavá..6. Fruit Ninja
V této hře se musíte snažit nasekat co nejvíce kusů ovoce, aniž by se vám podařilo rozseknout bombu! Snažte se udělat co nejvyšší skóre, a porovnat si ho tak s přáteli.
Tuhle hru hraju opravdu jen občas. Důvodem jsou krátké záseky, díky kterým potom je hra pomalá, a padá. Na mobil je to dobrá hra, ale myslím si, že je jako stvořená pro tablet.
7. Instagram
Tuto aplikaci používám téměř každý den . Vkládáte fotky, které můžete ihned upravit v editoru (moc velké iluze si o tom ale nedělejte, na úpravu fotek to je opravdu jen minimum J). Můžete sledovat různé profily, komentovat a ,,lajkovat" jim fotky, stejně, jako mohou oni vám. Navíc Instagram má i řada celebrit!
8. Hamburger
Ve stručnosti se jedná o tom, že vaříte ve fast foodu. Nic víc, jen to vaření. Když si dáte režim ,,kariéry", pracujete (vaříte) celých 12 měsíců. Mezi tím se vám odemykají nové přísady a pochutiny, které potom používáte. Měli byste si dát ale pozor, jaký limit vydělaných peněz musíte nejméně dosáhnout za jeden den vaší obsluhy.

9. Clouds & Sheep
Tahle hra mě po nainstalování úplně ohromila, dokonce tak, že jsem ji vydržela hrát jen měsíc :D. Jde tam o to, že se na pastvině (po dokončení levelu se pastviny mění) staráte o ovečky, dáváte jim najíst a napít, pořizujete jim nové věci, doplňky, hračky. Abyste ale něco pořídili-koupili, musíte mít dostatek hvězdiček. Ty získáte podle toho, jak jsou vaše ovečky dobře naladěné. Pokud nějaké ovečce chybí např. voda, nebo se otrávila muchomůrkou, může vám zemřít. Ovečkám můžete dávat i vlastní jména.
10. Anglicko-český offline slovník
No já nevím jak vám, ale mně to překládá i z češtiny do angličtiny :D. Tahle věc se podle mě vždycky hodí. Já vím- vy si řeknete, vždyť já mám v mobilu překladač už od samého začátku. To já taky. Ale všimli jste si vůbec, že když nemáte připojení k internetu, tak že vám nefunguje? Od toho výrobci vynalezli tuhle aplikaci J. Překládá vám i bez připojení k internetu. A mimochodem- existují ještě spousty překladačů nejen angličtiny.

Gorilí sameček Tatu se v pražské zoo nešťastně oběsil :'(

27. července 2012 v 19:29 | VerčaTHčka ツ

Zdroj novinky.cz

Gorilí sameček Tatu se v pražské zoo nešťastně oběsil

V pražské zoo v pátek zemřel oblíbený gorilí sameček Tatu. Nešťastnou náhodou se oběsil při hře, když rozpletl lano a jeden z pramenů si obtočil kolem krku. Novinky o tom informoval Michal Šťastný z tiskového oddělení Zoo Praha.

Pětiletý sameček Tatu se při hře oběsil na laně.

"Vše proběhlo během krátké chvíle, kdy chovatelé pracovali v jiné části pavilonu," sdělil Šťastný.
Jedna z chovatelek podle něj našla v devět hodin ráno samici Kambu, jak drží Tatua zavěšeného na laně. Okamžitě zavolala ostatní chovatele a veterináře. Gorilímu samečkovi, který se narodil v roce 2007, už však nebylo pomoci.
"Pomocí tlakové vody jsme oddělili ostatní gorily; zejména Kamba odmítala od Tatua odejít. Tatu v tu dobu již nejevil známky života. Bezprostředně po jeho vyproštění začali pracovníci zoo s jeho resuscitací. Masáž srdce a dýchání z úst do úst však již bohužel byly zbytečné," doplnil Šťastný.

Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek uvedl, že smrt Tatua je nejtragičtější událostí od povodní, k nimž došlo právě před deseti lety. Podle kurátora chovu savců Pavla Brandla není v lidských silách podobným nehodám zabránit.

Tatu byl zvídavé mládě

Tatu se narodil pražské zoo 30. května 2007 samici Kijivu a samci Richardovi. Jeho jméno znamená v překladu ze svahilštiny třetí, po Moje se narodilo jedno mládě mrtvé. Byl také třetím mládětem goril chovaných v rámci České republiky a Slovenska.
Od počátku se Tatu projevoval jako živé a zvídavé mládě. Ve srovnání s prvorozenou Mojou začal dříve opouštět bezpečí matčiny náruče a zad, na kterých gorily mláďata vozí. Zásluhu na tom měla právě Moja, která mladšího bratra provokovala ke hrám. Sama přitom od jeho narození trávila velké množství času s nejstarší samicí skupiny, Kambou. Ta se ve skupině stala babičkou, která se trpělivě věnuje čerstvě odstaveným mláďatům.
Gorilí sameček Tatu tragicky zahynul.
Gorilí sameček Tatu tragicky zahynul.
FOTO: Zoo Praha
Také Tatu se později uchýlil ke Kambě. To když na konci dubna 2010 přišlo na svět zatím poslední mládě Kijivu, samec Kiburi. Od té doby trávil Tatu s Kambou většinu času.
Tatu díky své dobrodružné povaze udržoval celou skupinu aktivní, protože k divokým hrám provokoval nejen ostatní mláďata, ale také dospělé. Byl to právě Tatu, kdo v uplynulých měsících začal intenzivně kontaktovat samici Bikiru, jež byla do té doby spíše na okraji skupiny. Začal se vozit na jejích zádech a pomohl jí ještě lépe zapadnout do rodiny.

Smutné je na téhle věci i to, že gorily v zoo za Tatua truchlí.. Vnímají jeho odchod.

Moja má virózu, z Prahy se (zatím) nestěhuje

16. října 2011 v 13:03 | VerčaTHčka

Moja má virózu, z Prahy se nestěhuje

Moja s typicky lidským výrazem
Moja s typicky lidským výrazem
Gorila Moja, první gorilí mládě odchované v pražské zoo, neodcestuje v pondělí ze zdravotních důvodů do Španělska. Odlet je odložen na jaro. Sdělil to ředitel zoo Miroslav Bobek. Moja měla být převezena do přírodního parku Cabárceno, kde měla žít s partnerem, který pochází z volné přírody.
"Moja začala být apatická, má rýmu a je u ní podezření na virózu horních cest dýchacích. Její imobilizace a přeprava by tak mohly být spojeny se zvýšeným rizikem," uvedl Bobek. Podle něj by navíc hrozilo, že se od ní nakazí i gorily z cabárcenské skupiny.


Náhradní termín přesunu Moji do Španělska teprve bude stanoven. "Aby však měla dost času na rekonvalescenci, nebylo by vhodné jej uskutečnit v nejbližších týdnech," upozornil ředitel zoo. Dodal, že se blíží porod další gorilí samice Bikiry, který zřejmě přijde dříve, než se čekalo. "Tyto okolnosti situují odchod Moji patrně až na jaro příštího roku," konstatoval Bobek.
Moja se narodila 13. prosince 2004. Na svět ji přivedla Kijivu, kterou pražská zoo získala z Austrálie; otec Richard přišel z Británie. Dlouho nebylo známo její pohlaví, s jistotou ho určil až rozbor DNA, který provedla specializovaná laboratoř v lednu 2006. Jméno Moja znamená ve svahilštině "první".
Moja se postupně stala jednou z největších českých celebrit, proslavila ji například reality show Odhalení.
Pražské gorily patří k poddruhu goril nížinných. Odhaduje se, že jich na světě žije asi 100.000. Ohroženy jsou především kácením pralesů. Pokud bude jejich přirozené prostředí ubývat stejně rychle jako dosud, za 40 let by gorily neměly kde žít a byly by vyhubeny, obávají se vědci.

Nerozluční kamarádi ;)

8. září 2011 v 16:19 | VerčaTHčka
Roztomilé mládě mandrila (Mandrillus sphinx) nepustí z ruky svého plyšového dvojníka. Fotografie dokládají, jak malý sameček nedá ani krok bez své malé hračky. Patnáctidenní opičí mládě se tak trochu podobá plyšákovi, jehož stále objímá. Napsal o tom informační server Daily Mail.

SOS Somálsko

2. září 2011 v 17:49 | VerčaTHčka
PROSÍM DEJTE SI TO NA BLOG, POKUD VÁM ZÁLEŽÍ I NA DRUHÝCH..
 
 

Reklama