Duben 2013

Nový chytrý telefon slibuje rekordní výdrž

17. dubna 2013 v 13:03 | VerčaTHčka ツ

Ty nejlepší chytré telefony zpravidla oslní vysokým výkonem i špičkovou obrazovkou. Jejich největší slabinou je ale výdrž baterie. Právě na tuto problematiku se zaměřila čínská společnost Ding Xuan a svůj nový smartphone vybaví akumulátorem s rekordní kapacitou. Upozornil na to server Digital Trends.
Nový telefon společnosti Ding Xuan bude poměrně tenký. Výrobce však zatím neprozradil ani jeho oficiální název.
Nový telefon společnosti Ding Xuan bude poměrně tenký. Výrobce však zatím neprozradil ani jeho oficiální název.
FOTO: Ding Xuan
Včera 16:19
Aktuálně nejlepší výdrž nabízí Droid Razr Maxx HD od společnosti Motorola, který disponuje 3300mAh baterií. Druhá příčka patří Samsungu Galaxy Note II s 3100mAh akumulátorem. Oba přístroje se bez elektrické zásuvky obejdou klidně i dva dny, zatímco většina konkurenčních přístrojů se musí dobíjet už po prvním dnu používání.
Motorola Droid Razr Maxx HD
Motorola Droid Razr Maxx HD
FOTO: Motorola
Kapacita baterie od společnosti Ding Xuan ale bude rovných 5000 mAh. Takovou hodnotou se v dnešní době nemůže pochlubit žádný konkurenční chytrý telefon. Výdrž by tak měla být proti současným rekordmanům dvakrát tak vysoká.
Smartphone by měl disponovat 4,5palcovým displejem a podle prvního zveřejněného snímku bude i poměrně tenký. Žádné další informace o přístroji však zatím nejsou známy. Jisté tak není, kdy přesně se objeví na trhu, ani kolik bude stát.
Samsung Galaxy Note II
Samsung Galaxy Note II
FOTO: Samsung
Žebříček chytrých telefonů s nejdelší výdrží, které prošly redakčními testy, sestavil na konci loňského roku server TechHive. Všechny telefony byly zkoušeny za stejných podmínek.
Konkrétně neměly doinstalovány žádné aplikace, které by mohly ovlivňovat spotřebu, byly přepnuty do leteckého režimu a měly nastavenu stejnou hodnotu jasu. Na každém přístroji s plně nabitou baterií pak bylo spuštěno video v rozlišení 720p, které bylo přehráváno až do 100% vybití. Naměřené hodnoty jsou uvedeny v tabulce níže.
Některé telefony se v přehledu opakují, protože obsahují jednak referenční přístroje, jednak modely upravené od operátorů. Ty mají často předinstalované nejrůznější programy, které mohou ovlivňovat výdrž. A jak se podle výsledků zdá, na spotřebu skutečně vliv mají.
Chytré telefony a jejich výdrž
ModelVýdrž při přehrávání videa (hod)
Motorola Droid Razr Maxx HD12:11
Samsung Galaxy Note II (AT&T)11:15
Samsung Galaxy Note II (T-Mobile)10:42
Motorola Droid Razr HD9:20
Apple iPhone 4S 16GB unlocked8:54
Apple iPhone 4 ATT 32GB8:42
Motorola Atrix 28:36
Apple iPhone 5 ATT 16GB8:21
Motorola Razr M8:04
Motorola Droid 47:53
Pantech Flex7:50
Samsung Galaxy S III Sprint7:44
Samsung Galaxy S III7:44
LG Optimus G (Sprint)7:30
Samsung Galaxy S LightRay 4G7:06
HTC Evo 4G LTE7:04
Samsung Galaxy SII7:02
LG Intuition7:01
Samsung Galaxy Note T-Mobile6:59
Nexus 46:52
Samsung Galaxy Note6:42
LG Optimus G (AT&T)6:39
Sony Xperia Ion6:33
Pantech Burst6:29
HTC Windows 86:22
LG Viper 4G LTE5:56
HTC Rezound4:41
Zdroj: TechHive


ZDROJ: Novinky.cz

Nejlepší APPlikace pro tvůj android!

15. dubna 2013 v 15:00 | Luvre |  Články-other
Nejlepší APPlikace pro tvůj android!
Snažila jsem se udělat krátký seznam aplikací, které mám teď v mobilu, a které podle mě jsou hodně dobré J. Baví mě, jsou funkční, a na Google Obchod Play jsou bez problému k dostání zadara.
Začnu od nejoblíbenějších :D
1. Pou
Tak tahle hra je opravdu velmi oblíbená. Na Obchodu Play je hezký ten pátek dokonce na první příčce nejstahovanějších bezplacených aplikací! Je na principu tamagotchi. Staráš se o svého Poua a sleduješ, jak roste. Můžeš sledovat ale i jiné Pouy, a hrát si s nimi, např. s Pouy tvých přátel. Dáváš mu najíst, staráš se o jeho hygienu a spánek ale hlavně- hraješ s ním hry, díky kterým dostáváš peníze a ty si za ně můžeš koupit třeba i nějaké oblečení pro Poua.
2. Facebook
Aplikace Facebook vám umožní i v mobilu dělat to, co byste chtěli dělat normálně na počítači. Je rychlá, příliš se nezasekává, a má přehledné zobrazení. Můžete sledovat, co dělají vaši přátelé, sdílet aktualizací fotky a videa, chatovat, zasílat SMS, hrát hry a používat oblíbené aplikace.3. Viber
Je to aplikace, která vám umožní zdarma volat a posílat SMS uživatelům, kteří mají také tuto aplikaci. Nevýhodou je, že musíte být připojeni k internetu. A když někomu voláte, který zrovna není připojený, tak vás ani aplikace neupozorní, že ten dotyčný to jednoduše NEMŮŽE zvednout, ale nechá vás vytáčet, a vytáčet.

4. Subway Surfers
Tak tahle hra je moje druhá nejoblíbenější :D . Neříkám, že nejpoužívanější, to bych jí jinak dala na druhé místo.
Jedná se o to, že váš ,,panáček" (toho si můžete vybrat dle libosti sami, avšak musíte mít dostatek žetonů) se právě dopouštěl výtržnictví, a to sprejování vlaku :D. Celá hra je o tom, jak utíká před chlápkem, který si zřejmě říká policista, nevím. Sbíráte při tom žetonky, za které si později můžete koupit nějaké ,,prkno", které když použijete, tak máte jistotu, že dokud ,,neškobrtnete", nic se vám nestane. Cestou sbíráte různé věci a vymoženosti (překvapení), které se potom projeví, buď už ve hře, nebo až hra skončí. Zábavné na této aplikaci je to, že se pravidelně aktualizuje, a po každé aktualizaci hrajete v novém prostředí.

5. Angry Birds
Není to tak dlouho, co v Tv běžela reklama na T-mobile, jak "cizí" lidé vystřelují nějaké chlupaté ,,cosi" z praku, a to se snaží ,,rozmáznout" všechno co uvidí. Přesně o téhle hře mluvím. Já mám v mobilu Angry Birds Rio, a řeknu vám, že dost mě vytáčí, když ten ,,pták" (kterého samozřejmě ovládám já :D) nesejme všechny ty opice, které si mi potom geběj za moji neúspěšnost. Hra je to dobrá, ale nemyslím si, že je nějak poutavá..6. Fruit Ninja
V této hře se musíte snažit nasekat co nejvíce kusů ovoce, aniž by se vám podařilo rozseknout bombu! Snažte se udělat co nejvyšší skóre, a porovnat si ho tak s přáteli.
Tuhle hru hraju opravdu jen občas. Důvodem jsou krátké záseky, díky kterým potom je hra pomalá, a padá. Na mobil je to dobrá hra, ale myslím si, že je jako stvořená pro tablet.
7. Instagram
Tuto aplikaci používám téměř každý den . Vkládáte fotky, které můžete ihned upravit v editoru (moc velké iluze si o tom ale nedělejte, na úpravu fotek to je opravdu jen minimum J). Můžete sledovat různé profily, komentovat a ,,lajkovat" jim fotky, stejně, jako mohou oni vám. Navíc Instagram má i řada celebrit!
8. Hamburger
Ve stručnosti se jedná o tom, že vaříte ve fast foodu. Nic víc, jen to vaření. Když si dáte režim ,,kariéry", pracujete (vaříte) celých 12 měsíců. Mezi tím se vám odemykají nové přísady a pochutiny, které potom používáte. Měli byste si dát ale pozor, jaký limit vydělaných peněz musíte nejméně dosáhnout za jeden den vaší obsluhy.

9. Clouds & Sheep
Tahle hra mě po nainstalování úplně ohromila, dokonce tak, že jsem ji vydržela hrát jen měsíc :D. Jde tam o to, že se na pastvině (po dokončení levelu se pastviny mění) staráte o ovečky, dáváte jim najíst a napít, pořizujete jim nové věci, doplňky, hračky. Abyste ale něco pořídili-koupili, musíte mít dostatek hvězdiček. Ty získáte podle toho, jak jsou vaše ovečky dobře naladěné. Pokud nějaké ovečce chybí např. voda, nebo se otrávila muchomůrkou, může vám zemřít. Ovečkám můžete dávat i vlastní jména.
10. Anglicko-český offline slovník
No já nevím jak vám, ale mně to překládá i z češtiny do angličtiny :D. Tahle věc se podle mě vždycky hodí. Já vím- vy si řeknete, vždyť já mám v mobilu překladač už od samého začátku. To já taky. Ale všimli jste si vůbec, že když nemáte připojení k internetu, tak že vám nefunguje? Od toho výrobci vynalezli tuhle aplikaci J. Překládá vám i bez připojení k internetu. A mimochodem- existují ještě spousty překladačů nejen angličtiny.