Prosinec 2009

Tokio Hotel official videa-anglická verze

31. prosince 2009 v 14:50 | VerčaTHčka ツ |  Tokio Hotel official videos
MonsoonScream
Don't jump
By Your Side
Ready set go
1000 oceans
Automatic
World Behind My Wall

Darkside of the Sun

Tokio Hotel official videa-německá verze

30. prosince 2009 v 18:58 Tokio Hotel official videos

Durch Den Monsun


Schrei
Rette Mich

Spring Nicht
Der Letzte Tag
Wir schliessen uns ein
Toto video je bonus k videu Der Letzte Tag
An Deiner Seite (Ich Bin Da)

Ubers Ende Der Welt
1000 Meere
Automatisch

Lass Uns LaufenWorld Behind My Wall - animace (by rhea)

15. prosince 2009 v 17:12 Animace
http://i45.tinypic.com/qslbi1.jpg.http://i45.tinypic.com/2j3p8hd.jpg
http://i45.tinypic.com/16aqsf6.jpg.http://i45.tinypic.com/2e4dta9.jpg
http://i45.tinypic.com/2i1ppgk.jpg.http://i50.tinypic.com/rk54qw.jpg

by rhea @ THUS
download all 26 animations -> http://www.mediafire.com/?zoyrobzj4ou

Mluví s námi pes?

14. prosince 2009 v 14:42 | VerčaTHčka ツ |  Psí řeč
Snad všechna zvířata mají svou řeč, kterou se mezi sebou dorozumívají i poznávají. Pokud budeme dobře sledovat a pozorovat svého psa v jeho chování, brzy sami přijdeme na to "co říká" nebo co od nás chce. Jednoduše mu porozumíme. Porozumět řeči našeho mazlíčka není snadné. Chce to trpělivost, čas a neustálý kontakt s ním. Traduje se, že psi chovaní v kotcích, jsou hloupější a tupější, než psi žijící společně v bytě se svým pánem. Proti tomuto tvrzení lze jen říci, že záleží pouze na majiteli, kolik je ochoten svému svěřenci obětovat ze svého času.

Podle mimiky obličeje, štěkotu, postoje, nesení ocasu…, poznáme nálady psa, zda je v klidu a pohodě, či jestli ho něco vyvedlo z míry, jestli si chce hrát či mazlit, nebo zda se zlobí, či se přímo chystá zaútočit. Pes tedy používá k dorozumívání a vyjádření pocitů uši, oči, tvář, ocas i celé tělo. Pes nás také bere a vnímá jako svou smečku - rodinu, proto se snaží s námi komunikovat jak sám umí - "po psovsku".Ve výrazu tváře se projevuje psí nálada - zda je pes zvědavý či rozrušený, vyděšený nebo si chce hrát. Pes má velkou stupnici výrazů, jimiž vyjadřuje své pocity. Přesto jsou plemena, u kterých to není tak jednoznačné.

Pokud si pes chce hrát, hravě se přikrčí, pobíhá sem a tam, občas zaštěká aby na sebe upozornil a upoutal pozornost, skáče na pána, někdy jej i škrábe, jindy přináší své oblíbené hračky a předměty, se kterými si začne sám hrát nebo nás či jiného psa jimi vyzve ke hře.

Rovněž známým projevem psího chování je vrtění ocasem. Většina lidí toto chápe jako projev psí radosti i přátelství... Ocas zastává u psů mnoho funkcí: zčásti pomáhá při pohybu - je jako kormidlo, může chránit pohlavní ústrojí proti možnému poranění, při stažení je psem používán i jako "zakrývadlo" osobního pachu, a naopak při zvednutí odkrývá své největší pachové žlázy - anální váčky, které jsou umístěny po obou stranách řitního otvoru. Jejich výměšek šíří charakteristický zápach psího jedince. Psí ocas lze považovat i za jakýsi "barometr nálady". Ovšem je nutné upozornit, že vrtění ocasu neznamená vždy jen "dobré zprávy".

Sebevědomý nebo agresivní pes chce vypadat větší, mohutnější a mocnější, než je ve skutečnosti, proto zvedá ocas a uši, ježí srst na krku a hřbetě, pomalu pokyvuje ocasem, nezřídka i vrčí.

Naopak pes slabší a podřízený se snaží být ještě menší než je, často chováním připomíná štěně. Podřízený - slabší pes se k dominantnímu - silnějšímu přibližuje ze strany, často schoulený a nadšeně vrtí ocasem, či jej má stažený mezi pánevními končetinami. Často se snaží dominantnějšího psa olizovat zejména na hlavě, pokud napětí stále trvá, převalí se na záda a odhalí břicho a slabiny.

Chování psa nejsou jen projevy jeho instinktů. Také výchovou a výcvikem, a pravidelným stykem člověka a psa, se rozvíjí činnost jeho vyšší nervové soustavy. K základním psím pudům se pod vlivem nejrůznějších podnětů (dobrých i špatných) z vnějšího prostředí vytváří během jeho života velký počet podmíněných reflexů, které jsou označovány jako naučené návyky či životní zkušenosti. Společně s vrozenými instinkty umožňují psovi žít v lidském prostředí a rychle se přizpůsobovat podmínkám okolního světa, kde žije.
Helena Prokopcová
Zdroj:ifauna.cz

Psí strava

14. prosince 2009 v 14:18 | VerčaTHčka ツ |  Jak na pejsky-PRAXE


Pravidla, bez kterých se neobejdete

Pes by měl jíst na stejném místě a ve stejný čas. Jeho miska by měla být ve větší vzdálenosti od vašeho stolu. Během oběda nebo večeře svého psa nikdy nekrmte. Neměňte náhle potravu vašeho psa. Na nové jídlo ho postupně zvykejte - doporučuje se osmidenní lhůta, během které střídáte nové jídlo s tím, na které je pes už zvyklý. Psí potrava musí odpovídat dennímu výdeji jeho energie. Zlatý retrívr potřebuje vydatnější stravu než pokojový pes. Nerespektování tohoto pravidla vede k obezitě psa.

Doporučená frekvence jídel:

 • dospělý pes - 1 jídlo denně
 • mladý pes - 2 jídla denně
 • štěně - 3 jídla denně

Pitný režim psa

Během dne má pes mít k dispozici misku s čerstvou pitnou vodou. Její spotřeba je zvýšená ve velkém horku a taky kojící feny potřebují více vody.

Každodenní spotřeby vody u psa

Váha psa (kg)10
20
304050607080
Spotřeba vody0,6 l1,2 l1,8 l2,4 l3 l3,6 l4,2 l4,8 l

Typy psí potravy

Jsou tři:
 1. průmyslově vyráběné granule
 2. průmyslově vyráběné konzervy
 3. domácí strava

Granule

Potrava na bázi granulí zaručuje vašemu psu pravidelný příjem živin. Nesmí se zapomínat na pitný režim, protože se jedná o tzv. suché krmivo. Odmítá-li váš pes granule, můžete mu je smíchat s masem nebo s psí konzervou. Granule díky svému brousícímu účinku omezují tvorbu zubního kamene.

Konzervy

Patří mezi tzv. vlhké krmivo. Počítejte u nich s vyšší cenou než u granulí. Měly by být uchovávany v chladnu.

Jaké množství psí konzervy by měl pes zkonzumovat?

Váha psa3 - 9 kg10 - 15 kg16 - 25 kg26 - 35 kgvíce než 35 kg
Denní dávka (v konzervách)1/3 - 2/32/3 - 11 - 1,51,5 - 22 a více

Domácí strava

I když je vždy čerstvá a pečlivě připravená, její nutriční hodnota bývá problém, ne vždy obsahuje všechny minerály a vitamíny. Také množství je často jen tak "od oka", což vede k obezitě psů. Součástí domácí stravy psa jsou také kosti, které představují zdroj vápníku a fosforu. Při jejich podávání respektujeme jedno pravidlo - vyhýbáme se příliš křehkým a lámavým kostem. Ty se drobí a mohly by zvíře zranit. Ze stejného důvodu se nedoporučují ani kuřecí a králičí kosti, při kousání se drobí na ostré úlomky, a mohou tak způsobit poranění vnitřností. Lépe je dávat zvířeti větší hovězí, telecí, nebo skopové kosti, při jejichž hryzání nehrozí žádné nebezpečí.

Strava 30-ti kilového psa by se měla skládat

 • z masa /300 gramů/
 • ze zeleně zbarvené zeleniny a mrkve /150 gramů/
 • z těstovin nebo rýže /150 gramů/
 • ze žloutků /1 až 3 týdně/
 • z oleje /1 polévková lžíce/
 • z kvasnic /20 gramů denně/